DAVET MEKTUBU

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Androloji Derneği, güncel bilgiye ulaşma ve evrensel bilgiyi üretmeye esas teşkil etmek üzere pek çok faaliyet ve organizasyon düzenlemektedir. Bütün bunların yanında insanın varoluş felsefesi de indirekt olarak androlojinin uğraş alanı içerisindedir. Zira varoluşun devamlılığına temel oluşturan fertilite ve cinsellik androlojinin asli uğraş alanıdır.

Bodrum yaklaşık 2500 yıllık geçmişi ve pek çok medeniyete ev sahipliğiyle tarih kadar köklü bir yerleşim yeridir. Bünyesinde pek çok dünya mirası barındıran Bodrum’un sahip olduğu en önemli yapılardan biri Mausoleum’dur. M.Ö. 355’te Mavsolos tarafından yapımına başlanan bu anıt mezar, yaklaşık 15 yılda tamamlanmıştır. Ölüme karşı insanın varoluş ve devamlılık arzusunun maddi bir simgesi olan bu eşsiz anıt, dünyanın yedi harikasından biri olup, yaklaşık 2500 yıldır benzerlerine esin kaynağı olmuştur.

İnsanın varoluş arzusunun en büyük maddi sembollerinden birini inşa ettiren Mavsolos’un Bodrum’unda, insan neslinin devamına hizmet eden andrologların binlerce yıl sonra buluşması ümidiyle...

Saygılarımızla…

Türk Androloji Derneği
Yönetim Kurulu

 

Copyright @ 2017 TÜRK ANDROLOJİ DERNEĞİ. Tüm Haklası Saklıdır. LookUs & Online Makale